Teksto dydis:

Naujas koronavirusas (Covid-19) sukėlė virusinės pneumonijos protrūkį Uhane centrinėje Kinijos dalyje.

Anksčiausias žinomas susirgimo COVID-19 atvejis siekia 2019 lapkričio 17 dieną – bet su pranešimu apie kylančią plaučių infekcijos bangą Kinija į Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) kreipėsi tik gruodžio 31 dieną.

Sausio 7 d. Kinija PSO pranešė nustačiusi infekcijos sukėlėją – virusą, kuris ilgainiui išplito ir į kitus žemynus: Europą, Australiją, Afriką, Šiaurės ir Pietų Ameriką. Europoje didžiausias židinys fiksuojamas Italijoje. 2020 m. sausio 21 d. PSO ir Kinijos sveikatos priežiūros pareigūnai praneša apie viruso perdavimą nuo žmogaus žmogui.

Kasdien didėja aukų skaičius, kaip ir užsikrėtusiųjų virusu. Koronavirusas Lietuvoje, pirmasis atvejis, užfiksuotas Šiauliuose vasario 28 d., iš Šiaurės Italijos grįžusiai šiaulietei, kuri iš Italijos Veronos miesto grįžo vasario 24 d. Nuo kovo 16 d. visoje Lietuvoje įvestas karantinas.

Užsikrėtusiųjų šiuo virusu simptomai – panašūs. Vargina karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas – požymiai panašūs pneumonijai (plaučių uždegimui) priskiriamiems bruožams. Įtariama, kad virusas pavojingiausias mažiems vaikams, vyresnio amžiaus ar turintiems sveikatos problemų asmenims.